Podkroví rodinných domů se často již při stavbě izolují pomocí deskových izolantů – většinou bývá používána například izolace ze skelné vaty. Měření tepelných úniků a také sami obyvatelé takových nemovitostí často potvrzují, že i přesto jsou tyto prostory často místem úniku tepla nebo vzniku nežádoucí kondenzace, vlhkosti a s tím souvisejícími plísněmi a hnilobou.
Zateplení půdy na rodinném domě s valbovou střechou – postup realizace
Aplikace foukané izolace probíhá za pomoci speciálního stroje, který izolace rozmělňuje a provzdušňuje a zároveň ji dále fouká do hadice, pomocí které se izolace „nafouká“ do všech požadovaných prostor.
Narozdíl od deskových izolantů nebo izolací v rolích, se foukaná izolace dostane všude a tak nevznikají tepelné mosty.
Proč je foukaná izolace vhodná právě pro zateplení půdy na rodinném domě s valbovou střechou? Při konstrukci valbové střechy se používá vazníkový krov, který je členitý a nezanechává mnoho prostoru pro pohyb a manipulaci. Vzhledem k tomu, že u bungalovech většinou není požadavek na využití tohoto prostoru, není to nutné. Následné doizolování takového prostoru však bývá o to komplikovanější a je téměř nemožné jej efektivně zaizolovat deskovým nebo rolovým materiálem. Zde přichází v úvahu právě foukaná izolace, která efektivně a spolehlivě pronikne do všech prostor. Izolace je díky aplikaci foukáním provedena během pár hodin a bez vzniku zbytečného odpadu.